Türkiye de ve %100 Yerli Diş Macunu Üreticisi

Diş Macunu üretimine 1995 yılında başlaya SPC Kozmetik, diş macunu üretimindeki deneyimini geliştirip, diş macunu çeşitlerini çoğaltmıştır. Bitkisel Diş Macunu, Çocuk Diş Macunu, Jel Diş Macunu, Diş Pastası, Diş Tozu olarak portföyünü geliştirmiştir. Diş Macunu çeşitleri yanı sıra, Ağız Çalkalama Suyu - Gargara üretimine de başlamıştır. Alkolsüz Ağız Çalkalama Suyu - Gargara ve Bitkisel Ağız Çalkalama Suyu - Gargara olarak iki farklı çeşit altında üretim yapılmaktadır. Firmamız %100 Yerli sermaye ile ürünlerinin üretimini yapmakta ve Yerli Üreticiler grubunda bulunmaktadır.

Diş Macunu

Diş Macunu Üretimi

Diş Macunu Üreticileri

Firmamız Diş Macunu üretimin de 15 ml, 25 ml, 50 ml, 60 ml, 75 ml, 100 ml, 125 ml, 150 ml arasında değişen hacimlerde üretim imkanına sahiptir. Yıllık 6.000.000 adet diş macunu üretim kapasitesi ile hizmet veren firmamız, yerli diş macunu üreticisi konumunda her geçen gün kendini geliştirmektedir.

Ağız Çalkalama Suyu

Fason Üretim

Private Label Yerli Üreticileri

Üretim ve Dolum

Yerli Diş Macunu üretimi ve dolumu yapan firmamız, makine parkurunda yer alan 2 Otomatik Diş Macunu dolum hattı ve 1 Otomatik Ağız Çalkalama Suyu dolum attı ile müşterilerine fason üretimlerde de hizmet vermektedir. Toplam günlük 4000 lt diş macunu ve 2000 lt ağız çalkalama suyu mixeri ile hizmet veren firmamız yaklaşık 50.000 adet/gün dolum kapasitesi ile kendi markası ve fason markalar ile üretim yapmaktadır. Firmamız kendi markası ile imalatın yanı sıra, yurtiçi ve yurtdışından gelen fason üretim taleplerinide değerlendirmektedir. Gerek kendi bünyesinde oluşturuluşmuş spesifikasyonları kullanarak, gerek müşteri firmalara ait spesifikasyonlar ile üretim yapabilen firmamız, yurtiçinde ve yurtdışında farklı markalar ile imalat yapmaktadır. Yurtiçinde DİFAŞ ( Difaş ), GAMANOLL (Gamma Kozmetik), ECODENT (Petra / Eko Kimya), Mr. Fresh (Er-Se Sağlık Hizmetleri), Spumy (7K Dağıtım ), Terko (Demre Kozmetik), gibi markaların, yurtdışında da Gigafresh (Sudi Arabistan, Yemen), Abaan (Birleşik Arap Emirlikleri) gibi farklı ülkelerde satılan ürünlerin imalatı firmamız tarafından gerçekleştirilmektedir. Üretim Öncesi AR-GE Laboratuvarı Fason üretim öncesi, müşteri firma tarafından temin edilen veya müşteri firmanın isteği ile revize edilen formüller, fiziko-kimyasal laboratuvarımızda personelimizce karışıma tabi tutulur. Yapılan testler sonucunda stabilite problemi yaşamayan formüller, imalat aşamasına geçilebilmesi için spesifikasyon olarak tanımlanır ve kayıt altına alınır. Üretim Aşaması Yapılan çalışmalar sonucunda uygun görülen formüller için, imalat hatlarına uygun olarak iş emirleri açılarak üretim aşamasına geçilir. Üretim aşamasında Pilot imalat yapılır ve AR-GE’nin ön göremediği problemler oluşursa, Üretim ve AR-GE bölümleri ortaklaşa bu problemleri elemine eder. Formülasyon ve Üretim proseslerinde gerekli revizyonlar yapılarak ürün reçeteleri ve spesifikasyonları güncellenir. Güncelleme ürün yapısında değişiklik yapılmasını gerektiriyor ise, müşteri firmadan onay alınarak bu işlem tamamlanır. Birincil üretim aşamasından sonra, müşteri firmanın gereksinimleri doğrultusunda ikincil üretim aşamasına geçilir. Bu aşamada ambalajların ne şekilde kullanılacağından, sevkiyat aşamasının gerekliliklerini karşılanmasına kadar tüm noktalar incelenir ve bu doğrultuda üretim yapılır. Sevkiyat Aşaması SPC Kozmetik depolama ve sevkiyat aşamasında, kendi bünyesinde geliştirdiği ERP programı tarafından oluşturulan ve sevki gerçekleştirilen ürünlerin takibinde kullanılan QR Barkod uygulamasını kullanmaktadır. Bu uygulama sayesinde, müşteri firmalardan gelebilecek talepler doğrultusunda, firmalar için gerçekleştirilen sevkiyatlarda parti kodu – varış noktası eşleştirilmesi yapılabilmektedir.

Ürün Geliştirme

Ürünün Geliştirilmesi; pazara ,mevcut ürüne kıyasla müşteri ihtiyaçlarına daha uygun olan bir ürünün sunulmasını amaçlayan bir süreçtir. Ürün geliştirme sürecinde yeni ürün fikirleri çeşitli kaynaklardan gelebilmektedir. Müşteri şikayetleri veya önerileri, pazar araştırmalarının gösterdiği ihtiyaçlar, tedarikçilerin veya üreticilerin fikirleri, Ar-Ge’nin önerileri yeni ürün önerisi getirebilmektedir. Değişimin hüküm sürdüğü günümüzün rekabetçi Pazar ortamında giderek önem kazanan sürekli iyileştirme, müşterilerin aradıklarından daha iyisini bulabilmeleri için, firmamızı sürekli daha iyiyi üretmeye zorlamaktadır. Ürün geliştirmede firma içindeki her bölümün rolü önemli olmakla birlikte yeni ürün geliştirme, şirketimizin Ar-Ge çabalarıyla firmamız için orijinal yeni bir ürün geliştirmesi, ürün iyileştirmeleri ile gerçekleştirilmektedir. ürün Geliştirme Ürün geliştirme çalışmaları esnasında uygulanan stabilite testleri ile, geliştirilen yada formülasyonu güncellenen ürünlerin, 1,3,6,9,12,18,36. aylardaki Reolojik ve Mikrobiyal aktiviteleri incelenir. Bu testler sonucunda ürünün üretilmesine veya revizyonuna karar verilerek, gerekli süreçler başlatılır. Yeni ürün geliştirmede sayısız yeni fikirle başlayan süreçte, bu fikirlerin hedefler ve eldeki kaynaklar doğrultusunda elimine edilmesiyle odak noktası giderek daraltılarak pazara sunulan bir yeni ürün ortaya çıkartılmaktadır.

İletişim

SPC Kozmetik Yazılım San. ve Tic. Ltd Şti. +90 216 319 52 70 Facebook Twitter Instagram Google Plus Google Plus

Diş Macunu

Corexyl Jel Dis Macunu

Corexyl Jel Form, içeriğindeki aktif hammaddeleri sayesinde düzenli olarak kullanıldığında dişlerinizi koruma altına almanıza yardımcı olur. Jel formu sayesinde kullanımı esnasında ağızda kolay dağılır ve etki eder. Özel aroması ile her kullanımda ağızınızda hoş bir tat bırakır ve dişlerinizin doğal rengine kavuşmasına yardımcı olur. devamı..

Diş Macunu

Corexyl Sensitive – Smokers – Natural Diş Pastası

Corexyl Diş Pastası, daha akışkan (viskozitesi düşük) kıvamı ile diş fırçası üzerine tamamen nüfus eder. Kapak üstünde duran özel tasarımlı ambalajı ile ürün devamlı olarak kullanıma hazır olur. Normal diş macunlarından işlev veya temizlik açısından bir farkı bulunmaya diş pastası, günlük olarak kullanılmalıdır. İlave olarak diş macunu kullanmaya gerek yoktur. Sensitive, Smokers ve Natural olarak üç farklı ürün çeşidi bulunmaktadır. devamı..

        Diş Macunu
Corexyl Sensitive Diş Macunu

Corexyl Sensitive diş macunu hassas dişlerin temizliği ve bakımında kullanılabilecek bir üründür. İçeriğindeki Florür ile dişlerinizi çürüklere karşı korumanızda yardımcı olur. Gün içerisinde tüketilen yiyecek ve içeceklerin oluşturduğu tehditlere karşı, ağız sağlığınızın korunmasında destek sağlar, düzenli olarak kullanıldığında dişlerinizin doğal rengine kavuşmasına yardımcı olur. devamı..

Diş Macunu
Corexyl Papatya & Fesleğen Diş Macunu

Corexyl Papatya – Fesleğen, Calendula Officinalis (Papatya) Bitki Özü ile formüle edilmiştir. Papatya Özü ağız bakımında önemli ölçüde etki sağlayan bir bitki özüdür. Literatür araştırmalarında Anti-enflamatuar, Doku İyileştirici ve Anti-baktriyel etkileri olduğundan bahsedilmiştir. Kullanılan bitkisel özler, özel olarak toplan ve işlemlerden geçirilerek, oluşturulan yağlardır. Her üründe kullanım şartları ve oranları farklılık gösterebilmektedir. Kullanım oranlarına göre maliyetleride oldukça fazladır. devamı..

Diş Macunu
Corexyl Çocuklar İçin Diş Macunu

Çocuklar için Florürün diş sağlığındaki rolü, özellikle dişlerin gelişim safhasında çok önemli bir yer teşkil etmektedir. Dişler oluşurken minenin yapısına girmekte ve dişi çürümeye karşı dayanıklı hale getirmektedir. Güçlü ve sağlam bir yapıya sahip olmasını istediğimiz çocuklarımızın ilk dişlerini, korumak ve aşınmasını engellemek için, özellikle çocuklar için üretilmiş olan ve Avrupa’dan ithal edilen “Hydrated Silica” kullanılmaktadır. devamı..

Diş Macunu
Corexyl Sensitive Plus Diş Macunu

Yeni Corexyl Sensitive Plus, geliştirilmiş formülü ile düzenli olarak kullanıldığında, sıcak – soğuk tüketilen gıdaların oluşturduğu hassasiyetin azaltılmasına önemli ölçüde yardımcı olur. Corexyl Sensitive Diş Macununa göre, potasyum nitrat ile güçlendirilmiş formülü sayesinde hassas dişlerin temizliğinde ve bakımında daha etkin rol oynamaktadır. devamı..

Diş Macunu
Corexyl Herbal White Diş Macunu

Corexyl Herbal White, kullanılan bitkisel özler sayesinde ağız bakımında doğal bir koruma alanı oluşturarak,yiyecek ve içeceklerin oluşturduğu tehditlere karşı korunmanıza yardımcı olur. Bitkisel özler aynı amaçlar için kullanılan kimyasal karışımların yerine kullanıldıklarından, özellikle ağız mukozasının,
kimyasal hammaddelerden etkilenme oranınında azalmasında önemli rol oynarlar.
devamı..

Diş Macunu
Corexyl Natural White Diş Macunu

Corexyl Natural White, ağız bakım ürünlerinde kullanılmak üzere geliştirilmiş Nano Hydroxyapatite (* Nano-HAP) içeren özel bir diş macunudur. İçerdiği nano-HAP partiküller sayesinde, diş çürümelerinin engellenmesine, diş minesinin remineralizasyonuna ve mine yüzeyinin daha düzgün ve parlak bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. devamı..

Diş Macunu